Nisan ayını bitirmeye hazırlanan Konya'ya yağış müjdesi geldi. Yayınlanan tahminlerde hava sıcaklığının düşeceği ve bazı ilçelerde kar yağışı görüleceği tahminleri de bulunuyor. Yabancı merkezli haritalarda kar yağışı ihtimali görüldü. Meteoroloji İşleri'nin verilerine göre Konya hava durumu tahminleri şu şekilde:

Yol kenarında 2 gizemli ceset! Yol kenarında 2 gizemli ceset!

Konya'da Çarşamba günü için gökgürültülü sağanak yağış tahmini bulunuyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün Konya hava durumu tahminlerine göre hava sıcaklığı 9 dereceye kadar inecek. Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü Çarşamba günü Konya'da gün boyu az bulutlu ve açık bir hava olacağı tahmini yayınladı.

konya-hava-durumu-26-nisan-2023-1

Gün ortasından itibaren hava kapalı olacak ve kentin kuzeybatı ve batı ilçelerinde yağış görülecek.

konya-hava-durumu-26-nisan-2023-2

Meteoroloji İşleri 8. Bölge Müdürlüğü yayınladığı bilgide "Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Konya ve Karaman'ın güneybatı kesimleri dışında kalan yerlerin, yarın öğleden sonra (Çarşamba) Konya'nın kuzeybatı kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor" cümlesini kullandı.

konya-kar-yagisi-28-nisan-2023

konya-kar-yagisi-28-nisan-21

KAR YAĞIŞI GÖRÜLEBİLİR

Bazı yabancı kaynaklara göre 28 Nisan'ın ilk saatlerinde Akşehir, Beyşehir ve Seydişehir'in yüksek kesimlerinde kar yağışı görülecek. Yine aynı kaynaklara göre 28 Nisan gece saatlerinde Konya'yı Antalya'ya bağlayan yüksek kesimlerde kuvvetli kar yağışı ihtimali bulunduğu bildirildi.