Süper Lig'de rekabet sadece saha içinde değil, teknik direktörlerin koltuklarında da hızla devam ediyor. Kasımpaşa'nın Kemal Özdeş ile yaşadığı ayrılığın ardından 13. hafta sonunda toplamda 13 teknik direktör, kulüpleriyle yollarını ayırdı.

Bu ayrılıkların ardında genellikle takımların beklenen başarıları elde edememesi yatıyor. Nenad Bjelica'nın Trabzonspor'dan ayrılmasından tutun da Şenol Güneş'in Beşiktaş'tan ayrılığına, Ömer Erdoğan'dan Emre Belözoğlu'na kadar birçok tanıdık isim, takımlarıyla vedalaştı.

Konyaspor'un teknik direktörü Aleksandar Stanojevic'in de bu ayrılıklar arasında yer alması ise dikkat çeken bir diğer detay oldu. Ligdeki bu teknik adam değişiklikleri, kulüplerin hedeflerine ulaşma ve performanslarını artırma adına yeni bir yönelim arayışı içerisinde olduklarını gösteriyor.

Trabzon'un Yıldızı Konyaspor'da Yeni Bir Başlangıç İstiyor Trabzon'un Yıldızı Konyaspor'da Yeni Bir Başlangıç İstiyor

Görevlerinden ayrılan teknik direktörlerin yerine kimlerin geçeceği ise merak konusu haline geldi. Takımlar, yeni bir teknik adamla beraber sezona yeni bir başlangıç yapmayı hedefliyor.

Süper Lig'de teknik direktör değişim rüzgarının sürmesiyle birlikte, futbolseverler, takımların yeni taktik ve performanslarına odaklanarak ligin gidişatını merakla bekliyor.

Takımlarından ayrılan teknik direktörler ve takımları:

 1. Kemal Özdeş - Kasımpaşa
 2. Nenad Bjelica - Trabzonspor
 3. Ömer Erdoğan - Alanyaspor
 4. Şenol Güneş - Beşiktaş
 5. Aleksandar Stanojevic - Konyaspor
 6. Emre Belözoğlu - Başakşehir
 7. Fatih Tekke - İstanbulspor
 8. Erdal Güneş - Gaziantep
 9. Tolunay Kafkas - Ankaragücü
 10. Hüseyin Eroğlu - Samsunspor
 11. Çağdaş Atan - Kayserispor
 12. Osman Özköylü - Pendikspor
 13. Burak Yılmaz - Beşiktaş
Editör: Haber Merkezi