Türkiye'nin yerli otomobili TOGG için nefesler tutuldu. Banttan inmeye başlayan yerli otomobil için ön satış başvuruları başlıyor. Peki, TOGG ön satış başvuruları nereden yapılıyor? TOGG fiyatı ve TOGG Konya bayii kim olduğu sorularının cevabı ne? Detaylar haberimizde.

SATIŞA SUNULUYOR

Türkiye'nin 60 yıllık otomobil hayali gerçek oluyor. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Togg'un bu hafta içerisinde satışa sunulacağını söyledi. TOGG ön satış başvuruları Trumore mobil uygulaması üzerinden yapılacak.

TOGG FİYATI

Togg için takvim işlerken en çok merak edilen konu fiyatı. Fiyat politikasının parolası 'ulaşılabilirlik' olacak. Bu çerçevede kısa süre önce matrah düzenlemesi geldi. Motor gücü 160 kilovattı aşan elektrikli araçların ÖTV matrahı yüzde 40'a çıkarıldı. Togg'un yer aldığı ÖTV matrahı ise yüzde 10'da kaldı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen elektrikli araç ÖTV matrahlarıyla birlikte heyecanla beklenen Togg’da tahminlere sebep oldu. Togg’un 2 tekerden motorlu 200 beygirlik 150 kW C-SUV seçeneğinin 1,6 milyon lira tavan sınırlaması nedeniyle ulaşılabilir bir fiyata satılacağı gündeme geldi.

TOGG KONYA BAYİİ KİM?

Tavukçuluk sektörünün devi Matlı'nın oluyor Tavukçuluk sektörünün devi Matlı'nın oluyor

TOGG, Konya'da ve Türkiye genelinde bayi satışı üzerinden satılmayacak. Hiç bir şehirde bayi bazında satış olmayacak. Ancak bazı şehirlerde tanıtım için gösteriler yapılacak.