Albayrak Grubu'nun sanayi şirketlerinden TÜMOSAN Konyaspor'a isim ve forma sponsoru oldu. MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu Basın Toplantı Salonu’ndaki törene, Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen'in yanı sıra Türkiye’nin Uluslararası düzeyde bilinen ve Türkiye’nin en büyük motor ve traktör sanayi şirketlerinden TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun ile her iki tarafın yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törende konuşma yapan Başkan Fatih Özgökçen, şunları söyledi:

* Bugün, Konyaspor’umuz ve Uluslararası düzeyde bilinen ve Türkiye’nin en büyük motor ve traktör sanayi şirketlerinden TÜMOSAN ile iş birliğini sağlamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.

* İnşallah, yaptığımız isim ve forma göğüs sponsorluk anlaşmasının her iki tarafa da hayırlı olmasını dilerim.

* Konya’nın güçlerini aynı çatı altında buluşturduk ve Konyasporumuzun isim sponsoru yerli ve milli üretimin öncüsü TÜMOSAN oldu. 

* Yaptığımız anlaşma neticesinde, Süper Lig 2023-2024 Sezonunda takımımız, TÜMOSAN Konyaspor olarak telaffuz edilecektir.

* Ayrıca Süper Lig maçlarında formalarımızın göğüs olarak tarif edilen ön bölgesinde ‘TÜMOSAN’ yazısı olacaktır.

Sponsorluk imza töreninde açıklama yapan TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun, şu şekilde konuştu:

* Rekabeti önce kendi sınırları aşmak ve kendi gücünün ötesine geçmek olarak vurgulamaktan yanayız.

* TÜMOSAN yükselen değerini ve başarılarını bu çalışma ruhuna borçludur.

* Paydaşlarımız bizi "Türk Boğası" olarak adlandırıyor. Konyasporumuz da “Anadolu Kartalı” olarak biliniyor.

* Türk Boğası ve Anadolu Kartalı'nın yapmış olduğu bu iş birliğinin 2023- 2024 ligi sezonunda, yeşil beyaz takımımız için bir güç oluşturacağını düşünüyoruz.Bu nedenle aynı azmi ve aynı takım ruhunu görebildiğimiz Konyaspor’la yan yana olmaktan gurur duyuyoruz.