30 Yıllık Bir Yolculuk

1994 yılında kurulan Turkcell, 30 yıllık tarihinde Türkiye'nin dijitalleşmesine öncülük etti. Sadece sesli iletişim ve SMS ile başlayan yolculuk, MMS, WAP, GPRS, EDGE, 3G ve 4.5G teknolojileri ile adım adım ilerledi. Turkcell'in hikayesi, cep telefonlarının donanım kabiliyetlerinin sürekli artması ve ekran teknolojilerindeki gelişmelerle de eşlik etti.

Konya'nın Düğün Salonu Devi Atiker De Luxe Kapılarını Kapattı! Konya'nın Düğün Salonu Devi Atiker De Luxe Kapılarını Kapattı!

Yenilikçi Teknolojiler ve Uçtan Uca Teknoloji Sağlama

Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, 30'uncu yılda da yenilikçi teknolojilere odaklanacaklarını ve uçtan uca teknoloji sağlayıcı pozisyonlarını daha da büyüteceklerini belirtti. Koç, "Nasıl ki 30 yıl önce 'İnsan İçin Teknoloji' vizyonuyla ülkemizde yeni bir çağ başlattıysak ve döneminin ötesinde bir strateji ortaya koyduysak 30'uncu yılımızda da yine bugünün ötesinde bir vizyonla, yeni bir stratejiyle ülkemizin toplumsal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacağız." dedi.

Ekosistem ve Dijital Yolculuk

Turkcell, Paycell, TV+, BiP, fizy, lifebox, GAME+, Turkcell Global Bilgi, Turkcell Superonline, veri merkezleri, enerji santralleri ve daha pek çok şirketiyle kişilere ve endüstrilere yenilikçi çözümler sunuyor. Koç, "Türkiye'nin dijital yolculuğunda iz bırakan tarihimize baktığımızda gururla görüyoruz ki, teknolojinin olduğu her yerde Turkcell var, her şey Turkcell'le çalışıyor, Turkcell herkesle çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Turkcell Ceo

84 Milyon Hayatına Dokunan Turkcell

Turkcell Grup bünyesinde toplam 56 milyonu aşkın aboneye sahip olmasına rağmen 84 milyonun tamamının hayatına dokunduklarını belirten Koç, 600 bin kurum ve kuruluşun teknoloji altyapısının, dijital dönüşüm operasyonlarının ve siber güvenliklerinin Turkcell tarafından sağlandığı bilgisini verdi.

Gelecek Vizyonu ve Kerem Bürsin

Turkcell, 30'uncu yılını yıl boyu sürprizlerle kutlayarak, müşterilerine pek çok avantaj sağlayacak. Abonelerin paketindeki GB ve dakikalar ikiye katlanırken, gençlere yönelik sinema ve yemek gibi birçok kampanya yıl boyu devam edecek. Turkcell'in 30'uncu yıl reklam yüzü ise oyuncu Kerem Bürsin oldu. Reklam kampanyasında "Hayatı kolaylaştıran teknolojiler de bu teknolojileri kullananlar da 30 yıldır Turkcell'le çalışıyor" mesajı veriliyor.

Turkcell, 30'uncu yılında Türkiye'yi dijitalleştirmeye ve toplumu faydalı bir dijital geleceğe taşımaya devam edeceğini vadediyor.