Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz hakkında çıkan görevden alındığı iddialarını yalanladı. Federasyon, konuya dair resmi bir açıklama yaparak Kuntz'un sözleşmesinin devam ettiğini bildirdi.

İşte TFF tarafından Kuntz'la ilgili yapılan açıklama:

"Bir süredir yazılı, görsel ve dijital medyada yer alan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile ilgili haberler ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu, sözleşmesi devam eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'u 20 Eylül Çarşamba günü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı yapmak üzere Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne resmi olarak davet etmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur."

Bilindiği üzere, Kuntz'un görevden alındığı yönünde çıkan haberlerin ardından tazminat miktarının 1.2 milyon Euro olduğu iddia edilmişti. Ancak TFF'nin resmi açıklaması, bu spekülasyonları çürütmüş oldu.

Stefan Kuntz'un yönetimindeki A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Elemeleri'nde Ermenistan ile Eskişehir'de berabere kalmış ve ardından özel bir maçta Japonya'ya mağlup olmuştu. Bu sonuçlar, Kuntz'un performansı hakkında eleştirilere neden olmuştu. Ancak şu an için görevine son verilmediği ve sözleşmesinin devam ettiği resmi olarak açıklanmış durumda.