İstanbul'un ünlü semtlerinden Beyoğlu Cihangir'de, oyuncu Ufuk Bayraktar'ın işlettiği kafede bugün öğle saatlerinde dehşet veren bir silahlı saldırı gerçekleşti. Olayda kafede oturan Ayhan Yılmaz, Sabriye B. ve Fahri T. adlı üç kişi yaralandı.

Saldırganın kafeye yönelik saldırısında kullanmış olduğu silahtan çıkan 5-6 el ateş, olay yerinde korku ve panik yarattı. Saldırı sonucunda Ayhan Yılmaz belinden, Sabriye B. ve Fahri T. ise bacaklarından yaralandılar. Hemen olayın ardından polis ve sağlık ekipleri, olay yerine sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralılara olay yerinde ilk müdahaleyi yaparak ardından ambulanslarla en yakın hastanelere sevk ettiler.

Olayın gerçekleştiği bölge, polis tarafından güvenlik çemberine alınarak trafiğe kapatıldı. Olay yeri inceleme ekipleri, detaylı bir soruşturma için çalışmalarına başladılar.

Görgü tanıklarından Cemal Yükseltürk, olay anını şu şekilde aktardı: "Olay anında silah seslerini duymamla birlikte ben hemen tezgahın arkasına saklandım. 5-6 el ateş edildi. Kafede oturan biri kadın 2 müşteri yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırıldılar."

Polis, saldırganın kimliğini belirlemek ve olayı aydınlatmak için çalışmalarına devam ederken, saldırının ardındaki neden henüz netlik kazanmış değil. Saldırıya ilişkin daha fazla bilgi almak üzere soruşturma sürüyor.