Türk pop müziğinin önde gelen isimlerinden Hakan Peker, siyaset sahnesine adım atmaya hazırlanıyor. Hakan Peker, 2024 mart ayında düzenlenecek olan yerel seçimlerde Karabük'ün Safranbolu ilçesinden Belediye Başkanlığı'na adaylığını resmen açıkladı.

Odatv'ye verdiği özel röportajda Hakan Peker, Safranbolu ilçesinden Belediye Başkanlığı'na adaylık nedenini ve projelerini anlattı. Eflanili kökenli olduğunu ve Safranbolu'nun da bu bölgeye dahil olduğunu belirten Peker, Safranbolu'nun Dünya Miras Kenti olmasına rağmen hakkettiği değeri almadığını düşündüğünü ifade etti. Hakan Peker, Safranbolu'nun sanat, kültür ve turizm alanında daha popüler bir konuma getirilerek ekonomisinin canlandırılmasını hedeflediğini dile getirdi. Aynı zamanda Safranbolu'nun Kapadokya gibi büyük bir turistik çekim merkezi haline gelebileceğine inanarak, radikal projelerle bölgeye turist çekmeyi amaçladığını vurguladı.

Hakan Peker'in Safranbolu Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili en merak edilen konu ise hangi siyasi partiden aday olacağıydı. Peker, Odatv'ye yaptığı açıklamada henüz resmi bir parti görüşmesi olmadığını, yakın çevresinin ve arkadaşlarının bu konuda görüşmeleri yürüttüğünü ifade etti. Parti ile görüşme aşamasının erken olduğunu belirten Peker, gerektiğinde bağımsız olarak da seçimlere girebileceğini ifade etti. Ancak her durumda önümüzdeki yerel seçimlere katılacağını belirtti.

Hakan Peker, Türk müziğine dansçı olarak başladıktan sonra şarkıcılık kariyerine yönelmiş ve birçok başarılı albüm çıkarmıştı. Şimdi ise Safranbolu'nun geleceğine katkı sağlama amacıyla siyaset sahnesine adım atıyor.

Peker, adaylık haberlerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Belli mi olur, çok güzel projelerim var. Sanat kültür kenti, UNESCO tarihi miras şehirler arasında yıllar önce yerini aldı. Çok güzel projelerim var. Kısmet diyelim şimdilik... O zaman ateşini yola bana!" ifadelerini kullanarak heyecanını dile getirdi.

Hakan Peker'in Safranbolu Belediye Başkanlığı adaylığı, yaklaşan yerel seçimlerin önemli gelişmelerinden biri olarak takip ediliyor.