Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin ardından gerek ünlü isimler ve vatandaşlar gerekse yardım kuruluşları ve belediyeler ilk günlerden beri deprem bölgelerinde yerlerini aldı. Bu isimlerden biri de ünlü şef Mehmet Yalçınkaya'ydı. Yalçınkaya, kendisi gibi ilk günden beri Hatay'da çok sayıda personel ve ekipmanla hizmet veren Konya Büyükşehir, Karatay, Selçuklu ve Meram Belediye Başkanları ile Konya Konteyner Kentte bir araya geldi. Şef Yalçınkaya, hizmetleri ile gönüllerde yer edinen Konya'nın başkanlarına tebrik ve teşekkür mesajı yayınladı.

"TÜM BAŞKANLARA HELAL OLSUN"

Sosyal medya hesabından başkanlar ile çekildiği kareyi paylaşan Yalçınkaya "Hatay’da Muhteşem bir iş çıkardılar. Başta Konya Büyük Şehir başkanı Sn. Uğur İbrahim Altay olmak üzere tüm başkanlara helal olsun.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet PEKYATIRMACI

Karatay Belediye Başkanı Hasan KILCA

Meram Belediye Başkanı Mustafa KAVUŞ" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ALTAY: PLANIMIZLA SAHA ÇALIŞMAMIZ EŞ ZAMANLI İLERLİYOR

Konya'dan Hataylı çocuklara moral destek Konya'dan Hataylı çocuklara moral destek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında "Hatay Konya Konteyner Kent’te gelinen son noktayı inceledik. Planımızla saha çalışmamız eş zamanlı ilerliyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

Mehmet Yalçınkaya'dan Konya'ya mesaj var Video: Mehmet Yalçınkaya'dan Konya'ya mesaj var