Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Haber Global'dan Sercan Hamzaoğlu'nun sorularını yanıtlarken, korsan yayınlar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ilıcalı, korsan yayınların Türk futbolunu olumsuz etkilediğini ve bu eylemin hırsızlık, günah ve suç olduğunu vurguladı.

Burcu Özberk'in 'Estetik' Yalanı Burcu Özberk'in 'Estetik' Yalanı

"Türk futbolunda iki şey rahatsız ediyor beni. Birincisi ekonomik olarak gerçekten Allah bütün Anadolu takımlarına yardım etsin. Kulüp alıp nasıl zarar etmeyeceksiniz? Benim matematiğimden çıkmıyor. 4 büyükler için demiyorum, onlar da gişe var. Sponsor var. Avrupa kupalarından gelen gelirler var. Ama televizyondaki korsan yayın bu kadar rahat kullanılması Anadolu futbolunu bitirecek." diyen Ilıcalı, korsan yayınların Anadolu kulüplerine büyük zarar verdiğine dikkat çekti.

Ilıcalı, korsan yayınları sadece ekonomik bir sorun olarak değil, aynı zamanda ahlaki bir sorun olarak da gördüğünü belirtti. "Futbolla ilgili olan bölümde korsan yayın var. Küçükken ben maçlarda eğer kendi evimde yoksa gidip amcamda seyrediyordum. Korsan yayın yoktu. Tanıdığımızın evinde seyrederdik. Bazen Twitter’da hırsızlığı insanlar meşrulaştırma derdindeler. Kardeşim gayet basit, korsan yayın hırsızlık. Ayrıca günahtır, haramdır, suçtur." ifadeleriyle korsan yayınların ahlaki boyutuna dikkat çeken Ilıcalı, bu tür eylemlerin caydırıcı cezalarla karşılanması gerektiğini savundu.

Son olarak, korsan yayınların kulüplere verdiği zararları vurgulayan Ilıcalı, bu tür suçların para cezasıyla cezalandırılması gerektiğini önerdi. "Hapis cezası değil ama para cezası olması lazım. Emniyet cezasından gittiğinde para cezası oluyor, bunun da olmalı. Bu bir hırsızlıktır. Korsan yayın gitsin arada sağdan soldan bir şey çalsın, aynı suç." şeklinde konuştu.

Acun Ilıcalı'nın korsan yayınlara yönelik bu sert açıklamaları, Türk futbolunda ve televizyon yayıncılığında önemli bir tartışma konusu haline geldi.