Konyaspor, Beşiktaş'a konuk olduğu maçta ilk yarıda etkili bir oyun sergiledi. Ancak ikinci yarıda Beşiktaş'a karşı koyamayan Konyaspor, 2-0 mağlup oldu. Maçın hakem kararları ve VAR sistemi ise Konyasporlu taraftarların tepkisini çekti.

Milyonların gözü önünde Konyaspor'a operasyon çekildi Milyonların gözü önünde Konyaspor'a operasyon çekildi

Hakem kararları Konyaspor'u isyan ettirdi

Konyaspor'un birçok maçında olduğu gibi bu maçta da hakem kararları mücadeleye damgasını vurdu. Özellikle Konyaspor'un verilmeyen faulleri ve Beşiktaş'ın ikinci golündeki ofsayt görüntüleri tartışmaları da beraberinde getirdi.

Besiktas Ikinci Gol Ofsayt 2Yayıncı kuruluşun sonradan verdiği görüntü. İlk görüntü canlı yayında tam çizgi halindeydi.

Besiktas Ikinci Gol Ofsayt 1

VAR odasının yayınladığı görüntü.

Yari Otomatik Ofsayt

Yine VAR odası tarafından verilen görüntü.

VAR odasında "montaj" mı yapıldı?

Beşiktaş'ın ikinci golü ofsayt gerekçesiyle VAR incelemesine gitti. Ancak VAR odasından gelen görüntülerde ofsaytın göz ardı edildiği ve pozisyonun farklı açıdan gösterildiği görüldü. Bu durum Konyasporlu taraftarların "VAR odasında montaj mı yapılıyor?" sorusunu gündeme getirdi.

Sambou

Beşiktaşlı Colley'in Sambou'nun ayağına bastığı pozisyon. Burada VAR devreye girip hakemi uyarmadı. Sarı kart güme gitti.

Konyaspor düşmeye mi mahkum?

Konyaspor, bu mağlubiyetle birlikte 25 puanda kaldı ve 19. sırada yer aldı. Rakipleri Gaziantep FK ve Pendikspor'un puan kaybettiği haftada Konyaspor mağlup olunca puan tablosunda yükselemedi.

Super Lig Puan Durumu

Konyaspor, önümüzdeki hafta Hatayspor'u konuk edecek.

Editör: Haber Merkezi