Güldür Güldür Show'un yeni bölümünde, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili konuşan Ali Sunal, "Normalleşmenin peşindeyiz. Mesela fay hattına bina yapmak mıdır normal olan? Ya da depremden sonra arama kurtarmanın gecikmesi normal midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhitler, liyakatsiz görevliler normal midir? Çürük binalara imar affı verilmesi normal midir? Binlerce insanı ölüme göndermek normal midir?" dedi.

Öte yandan deprem felaketinin ilk saatlerinde yetkililer tarafından yeterli müdahalenin yapılmadığı şeklinde eleştiriler yapılırken bölgeyi ziyaret eden A Haber de, yaptığı çadır haberiyle eleştiriler almıştı.

Çadır kentte yaşayan bir aileyi ziyaret eden muhabir çadıra girerken, “İçeri girince bizi burada bir antre karşıladı. Bu antreden geçerek şu an salona geldik…” dedi. Muhabir, çadırda altı kişinin kalmasına rağmen 25 metrekare olmasına övgü yaptı: "Oldukça büyük ve oldukça sıcak"

Güldür Güldür ekibi de yaptıkları skeçte bu haberi konu edindi. Parodi haline getirilen haberi sunan oyuncunun, "Deprem bölgesindeki çadırın koridorundan çıktım şimdi. Harika bir çadır, müthiş." replikleri dikkat çekti.

Öte yandan bazı insanların deprem bölgesine yaptıkları yardımları sosyal medyada paylaşma yarışı da skeçte eleştiri konusu oldu.