Karatay Belediyesi'nin 44. konut projesi olan Sedir Park Konut Kooperatifi büyük bir katılımla kura çekimine ev sahipliği yaptı. 11 Aralık Pazartesi günü başlayan ön başvuru süreci, 5 günlük süresinde 5 bin 371 kişi tarafından tamamlandı.

Karatay Belediyesi Sedir Park Konutları Kura Sonuçları Belli Oluyor

Bugün gerçekleştirilen kura çekimi, 3+1 konutlar için yapıldı ve Karatay Sedir Park Evleri Kooperatifi'nin ilk hak sahipleri belirlendi. Konya 9. Noter Başkatibi Kemal Durmaz nezaretinde saat 10.00'da başlayan çekilişte, 138 metrekarelik 3+1 daireler için hak kazanan isimler şu şekilde sıralandı:

  • Kadiriye Kurum
  • Orhan Yasin Canpolat
  • Ebubekir Elliki
  • Burak Sungun
  • Sezai Dikici
  • ... (liste devam ediyor)

Toplamda 600 daireden oluşacak Sedir Park Konut Kooperatifi'nde, çeşitli tiplerdeki daireler için 392 yeni üyenin kabulü sağlanacak. Daire tipleri ve ön başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler verilirken, kura çekimi sonucunda hak sahibi olamayan başvuru sahiplerinin ön başvuru ücretleri 20-31 Aralık tarihleri arasında iade edilecek.

Sedir Park Evleri projesi, 3 ayrı ada üzerinde 25 blokta hayata geçirilecek olup; 3+1 138 metrekarelik 249 adet dairenin ön başvuru bedeli 10 bin TL olarak belirlendi. Diğer daire tipleri için ise farklı ön başvuru bedelleri ve koşullar uygulanacak.

Hak sahibi olanlar, yeni evlerine kavuşmanın heyecanını yaşarken, projeye katılım gösteren ve kura çekimini bekleyen vatandaşlar ise iade sürecinin başlamasını heyecanla bekliyor.

Karatay Belediyesi'nin bu konut hamlesi, bölgedeki konut ihtiyacına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Sedir Park Evleri'nin tamamlanmasıyla birlikte, Karatay ilçesindeki konut sorununa çözüm olması hedefleniyor.