Maine'de Silahlı Saldırıda 22 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD'nin Maine eyaletinde meydana gelen dehşet veren silahlı saldırı sonucunda en az 22 kişi hayatını kaybederken, 60 kişi de yaralandı. Leviston kentinde kimliği belirlenemeyen bir saldırgan, 3 ayrı bölgede masum insanların üzerine ateş açarak korkunç bir trajediye yol açtı.

Olay, Auburn Belediye Başkanı Jason Levesque tarafından duyuruldu. Levesque, saldırı nedeniyle okulların tatil edildiğini ve yetkililerin Lewiston'daki saldırganı tespit etmek için çalıştıklarını açıkladı.

Saldırganın, bir restoran ve bir bowling salonu dahil bir dizi yeri hedef aldığı bildirildi. Androscoggin İlçesi Şerif Ofisi, şüphelinin elindeki uzun namlulu silahla insanları hedef aldığını gösteren güvenlik kamerası görüntülerini paylaşarak, zanlının kimliğinin tespiti ve yakalanması için çevre sakinlerinden yardım istedi.

ABD'de Saldırıyı Yapan Kişinin Kimliği

Saldırganın, maske takmadığı ve kimliğini saklama kaygısı gütmediği belirtildi. Güvenlik güçleri, saldırıyı gerçekleştiren kişiyi bulmak ve olayın nedenlerini aydınlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.