Başkan Kavuş’un iftar için durağı Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Başkan Kavuş iftar öncesinde burada yatılı eğitim gören gençlerle tek tek selamlaşıp sohbet etti.

Enerjileri ve heyecanlarıyla ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna yakışan ve sahip çıkan bir gençlikle buluşmuş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Mustafa Kavuş, “Biz onlara büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak için çalışırken, onların da bu vizyona en güzel şekliyle sahip çıkacaklarını görmüş olmak bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. İnşallah onlar bu vizyonu daha da yükseğe taşıyacaklar” diye konuştu.

Başkan Kavuş, öğrencilere internet paketi hediye etti.

Konya'da bulunan cesetlerle ilgili yeni gelişme var Konya'da bulunan cesetlerle ilgili yeni gelişme var

ÇOCUKLARI SAHURA KALDIRDI

Başkan Mustafa Kavuş’un sahur için durağı ise kendisinin de eğitim aldığı Havzan Nuraniye Kur’an Kursu oldu. Başkan Kavuş, hafızlık eğitimi alan çocukları tek tek sahura kaldırırken, karşılarında başkanı gören çocuklar da şaşkınlık yaşadılar.

Daha sonra çocuklarla birlikte sahur sofrasına oturan Başkan Kavuş, Ramazan ayı içinde en anlamlı sofralardan birinin bu buluşma olduğunu ifade etti. Ramazan ayının Kur’an ayı olduğuna vurgu yapan Başkan Kavuş, “Hayat rehberimiz Kur'an-ı Kerim, malum bu ayda inzal oldu. Bu nedenle bu ay aynı zamanda Kur’an ayıdır. Bu yüce kelamı ezberleyen, hayatlarında uygulayan tüm hafızlarımız da yürüyen Kur’an mesabesindedir. Bu sebeple hafızlık eğitimi alan sizlerle buluşmak bizlere heyecan ve mutluluk veriyor. Sizler sadece kendiniz için değil hocalarınız ve aileleriniz için de cennet müjdecisisiniz" diye konuştu.