Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri iş birliğiyle merkez dışındaki 28 ilçede Yaz Spor Okulları’na kayıt alınıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocukların ve gençlerin mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi amacıyla çeşitli projeler yürüttüklerini, sporla ilgili çalışmaların da bunların başında geldiğini ifade etti.

2023 Dünya Spor Başkenti seçilen Konya’da yaz döneminde de öğrencilerin sporla iç içe olmalarını istediklerini belirten Başkan Altay, “Çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak için her dönem farklı projeleri hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmek ve eğlenceli hale getirmek isteyen 6-16 yaş aralığındaki çocuklarımız ve gençlerimizi ‘Haydi Spora’ sloganıyla düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımıza kayıt yaptırmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

28 ilçede gerçekleştirilecek Yaz Spor Okulları’na kayıtlar 26 Haziran’a kadar devam edecek. 10 Temmuz’da başlayacak eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler, başvurularını “sporkonya.com.tr” internet adresinden yapabiliyor. Kayıtla ilgili tüm detaylı bilgiye 444 55 42 (dahili 3825) numaradan ulaşılabiliyor.

EĞİTİMLER 26 BRANŞTA VERİLECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okullarında faaliyet gösterilecek branşlar şunlar: futbol, basketbol, badminton, hentbol, satranç, taekwondo, yüzme, kick boks, masa tenisi, okçuluk, voleybol, wushu, jimnastik, futsal, oryantiring, kort tenisi, dart, boks, halk oyunları, halter, kano, güreş, karate, bocce, judo, muaythai.