Seçmen AK Parti'ye neden oy vermedi? Seçmen AK Parti'ye neden oy vermedi?

Yeniden Refah Partisi (YRP), Konya ve Beyşehir ilçelerinde istifa eden yöneticilerle sarsılmaya devam ediyor. 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından başlayan istifa dalgasına son olarak YRP Beyşehir İlçe Başkanı Ömer Ceylan, Basın-Medya Tanıtım Başkanı Hasan Gündoğdu ve Kadın Kolları Başkanı Zehra Gündoğdu katıldı.

İl Başkanı Temel Peker'in istifasının ardından, YRP'den Belediye Başkanı seçilen Ali Öztoklu ile meclis üyelerinin de partilerinden istifa etmesiyle birlikte, parti içindeki değişim süreci hız kazandı.

Beyşehir ilçesinden gelen istifa haberlerinin ardından YRP Beyşehir İlçe Başkanı Ömer Ceylan, yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar bizi bu davada yalnız bırakmayan teşkilat mensuplarımıza, Kadın Kollarımıza, Kadın Gençlik Kollarımıza, mahalle başkanlarımıza, Beyşehir’de bizleri destekleyen tüm vatandaşlarımıza ve bu davaya gönül veren herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Aynı şekilde, Basın-Medya Tanıtım Başkanı Hasan Gündoğdu ve Kadın Kolları Başkanı Zehra Gündoğdu da istifalarına ilişkin benzer ifadeleri kullandılar.

Yeniden Refah Partisi içindeki bu istifa dalgası, parti teşkilatlarındaki değişim ve yenilenme sürecinin bir yansıması olarak değerlendirilirken, istifaların ardında yatan nedenlerle ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.