Konya'da Yeniden Refah Partisi'nde flaş gelişme! 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde hedeflediği oy oranına ulaşamayan İl Başkanı Temel Peker, icra kurulu ile birlikte istifa ettiğini duyurdu.

Yüzde 600'lük Üye Artışı Yetmedi

Peker, yaptığı açıklamada göreve geldiklerinde Konya'daki üye sayısının 5 bin 55 olduğunu ve teşkilatlanma çalışmaları ile bu sayıyı 32 bine çıkardıklarını belirtti. 2023 Genel Seçimlerinde Konya'da yüzde 5 oy alan Yeniden Refah Partisi'nin, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçiminde oy oranını yüzde 23.50'ye yükselttiğini ve 6 ilçede belediye başkanlığı kazandığını hatırlatan Peker, "İcra kurulumuz olarak hedeflemiş olduğumuz yüzde 35'lik oy hedefine maalesef ulaşamadık. Konya İl Başkanlığı ve Teşkilatı olarak bu başarısızlığı öncelikle şahsıma indirgeyerek hiç bir bahaneye sığınmadan sorumluluğu üzerime alıyorum." dedi.

Yeniden Refah Istifa

Teşekkür ve Veda

Peker, istifa kararını icra kurulu ile birlikte aldıklarını ve bu süreçte kendisine destek verenlere teşekkür ettiğini belirterek, "Bayrağı devralacak arkadaşlarımıza yeni görevlerinde şimdiden başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Temel Peker Istifasi

Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

Temel Peker'in istifasının ardından Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanlığı'na kimin atanacağı merak konusu. Önümüzdeki günlerde partiden yeni bir açıklama bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi