Yeniden Refah Partisi, Türkiye genelindeki yerel seçimlere katılım hazırlıklarını sürdürüyor. Parti Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Konya'da düzenlenen basın toplantısında, Yeniden Refah Partisi'nin 81 il ve 922 ilçede kendi adaylarıyla seçimlere katılacağını açıkladı.

Konya'nın geleceğini yakından takip etti Konya'nın geleceğini yakından takip etti

Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıç, Türk siyasetinin ihtiyaç duyduğu yeni ve alternatif bir parti olduğunu belirterek, "Türk siyasetinde gerçek alternatifin Yeniden Refah Partisi olduğuna da bütün kalbimle inanıyorum. Yeniden Refah Partisi, hem iktidarın hem de muhalefetin alternatifidir." dedi.

Yerel seçimlere de değinen Kılıç, Türkiye'nin milli görüş anlayışına ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, "Yeniden Refah Partisi, 81 il, 922 ilçede kendi adayları ve logosuyla seçime katılmak üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Ancak Cumhur İttifakı'ndan yerel seçimlere yönelik ittifak teklifleri gelmesi durumunda yetkili kurullarımızla değerlendirme yapacağız. İttifak olmazsa kendi logomuzla seçimlere girmek üzere çalışıyoruz. İttifak teklifi gelirse de ona göre bir yol haritası çizeceğiz." şeklinde konuştu.

Toplantıya, Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı İbrahim Yaşar ve partililer de katıldı. Konya'da 32 adayla yerel seçimlere katılacak olan Yeniden Refah Partisi, Türk siyasetindeki dengeleri değiştirme amacını taşıdığı görülüyor. Seçim sürecinin yakından takip edileceği şehirde, parti adaylarının nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.