Yeniden Refah Partisi'nde yaşanan gelişmelerin ardından Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, partiden istifa ettiğini açıkladı. Pamukçu, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulunarak istifa sebebini açıkladı.

Pamukçu, partideki istifasının sebebini açıklarken, parti yönetiminde FETÖ'nün etkisinin giderek ağırlaştığını belirtti. Pamukçu, "Erbakan'ın çevresinde kuşatma var. Bunu ben 1 yıl önceki ittifak görüşmeleri sırasında da hissettim. Ama Allah'a şükür orayı aşabildik. Ama seçimden sonra hala onların etkisinin giderek ağırlaştığını gördüm. Yönetim kademelerinde de var. Dolayısıyla mücadele edecek bir durumda olmadığımı görerek istifa ettim." ifadelerini kullandı.

Pamukçu ayrıca, partide asıl ittifaka karşı olanların da bu gruplar olduğunu belirtti. İstifasıyla ilgili olarak Pamukçu, "Asıl ittifaka karşı çıkanların önemli bir kısmı bunlar" dedi.

Suat Pamukçu'nun Yeniden Refah Partisi'nden istifası ve yaptığı açıklamalar, parti içinde ve genel siyasette önemli yankılar uyandırdı.