Avrupa Birliği'nin CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı kapsamındaki Yerel Projeler Hibe Programı, yerel toplulukları ve sanatseverleri desteklemeye devam ediyor. Programın beşinci ve son açık çağrı döneminde, 26 önemli proje destek almaya hak kazandı.

Toplumun Sosyal Sorunlarına Işıktutan Projeler

CultureCIVIC projesi, hoşgörü, ayrımcılık karşıtlığı, ifade özgürlüğü ve demokratik süreçlerin teşvik edilmesine odaklanan kültür sanat projelerini destekliyor. Bu projeler, toplumsal sorunlara ışık tutan ve diyaloğu teşvik eden önemli girişimleri barındırıyor.

151 Başvurudan 26 Proje Seçildi

2 Mayıs - 14 Temmuz 2023 tarihleri arasında açık olan başvuru çağrısına toplam 151 başvuru yapıldı. CultureCIVIC ekibi, koşulları sağlayan ve eksiksiz başvuru belgelerini sunan başvuruları bağımsız bir jüri ekibine ileterek 26 proje seçimini gerçekleştirdi.

Değerlendirme Jürisi, Sanatın Geleceğine Katkıda Bulunacak Projeleri Seçti

Bağımsız jüri ekibi, YADA Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Pınar Gürer, İKSV'den İstanbul Film Festivali Uluslararası Fonlar ve Yayın Yöneticisi Yusuf Pinhas, ve Silva Derneği Yönetim Kurulu üyesi Başak Tuğsavul'dan oluşuyordu. Bu uzmanlar, toplumsal fayda sağlayacak ve sanatın geleceğine katkıda bulunacak 26 projeyi titizlikle seçti.