Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek büyük bir zafer kazandı. Ancak bu zaferin ardından sosyal medya platformlarında başlayan tartışmalar dikkat çekti. Sunucu Buket Aydın'ın, genç oyuncu Ebrar Karakurt'u eleştiren bir paylaşım yapması, şarkıcı Yeşim Salkım'ı da tepki göstermeye yönlendirdi.

Buket Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ebrar Karakurt'un performansını sorgulayarak, "Şu Ebrar Karakurt muhabbetinden ben çok sıkıldım. Siz sıkılmadınız mı?" ifadelerini kullandı. Aydın, genç voleybolcuyla ilgili olumlu bir değerlendirme yapsa da, her galibiyet sonrası kişisel atışmaların önüne geçmesi gerektiğini vurguladı.

Sivri diliyle tanınan Yeşim Salkım ise Buket Aydın'ın paylaşımını alıntılayarak cevap verdi. Salkım, "Buket kapa çeneni artık çok ve boş konuşuyorsun haydi herkes hesap kitap yapıp konuşacak diye bir kaide yok yeter yaşıtlarınla herkes kendi yatak odasından sorumlu bilmem anlatabildim mi?! En azından alın teriyle para kazanıyor yatak teriyle değil." ifadelerini kullandı.

Bu sosyal medya gerilimi, sporun ötesinde kişisel düzeyde bir tartışma haline geldi. Buket Aydın'ın Yeşim Salkım'a cevap verip vermeyeceği ise merak konusu oldu. Sosyal medya kullanıcıları, bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

Editör: Haber Merkezi