Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen 20. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali, 23-30 Eylül tarihleri arasında Konya'da gerçekleştirilecek. Festivalin kapanışında, filmleri, tiyatro oyunları ve şiirleriyle tanınan Yılmaz Erdoğan sahne alacak.

Yılmaz Erdoğan, kendi şiirleri ve Mevlana şiirlerinden oluşan bir gösteri sunacak. Gösteride, Erdoğan'ın kendi şiirleri ve Mevlana'nın şiirlerinden oluşan bir seçki yer alacak. Gösteri, 30 Eylül Cumartesi günü akşamı Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

yilmaz-erdogan-konyada-olacak

Yılmaz Erdoğan'ın katılımı, festivale ayrı bir renk katması bekleniyor. Erdoğan'ın gösterisi, festivalin mistik atmosferine şiirsel bir dokunuş katacak.

Festival kapsamında, Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen sanatçılar, tasavvuf müziği, klasik Türk müziği, Sufi müziği, Orta Doğu müziği, Hint müziği, Afrika müziği gibi farklı müzik türlerini seslendirecek. Festivalde ayrıca konserler, sergiler, söyleşiler, atölyeler ve çocuk etkinlikleri gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.