Konya'da küçük ölçekteki depremler sürüyor. Son olarak 5.0 şiddetinde kısa süreli ve orta ölçek olarak tabir edilen depremi hisseden Konya'da geçtiğimiz hafta Kulu ilçesinde 4.0 şiddetindeki deprem korku yarattı.

KONYA'DA DEPREMLER KORKU SALIYOR

Cihanbeyli Fay Zonu üzerinde bulunan Kulu'da bu depremin öncesinde 2 küçük ölçekte deprem kayıtlara geçmişti. Beklenmedik yerlerde depremlerin yaşandığı Konya'da 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından sallantılar da vatandaşın yüreğine korku salmıştı.

Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı

konya-deprem-ilginci

KONYA'DA SALLANMAYAN YER YOK

Şehir merkezinde 2 fay hattı bulunan Konya'da dün öğle saatlerinde ilginç bir deprem kaydedildi. Depremlerden etkilenmediği kabul edilen yüksek kesimlerde de artık deprem kaydediliyor.

konya-akademi-mahallesi-depremi

1 Ağustos'taki depremi en çok hisseden yerlerden olan Akademi Mahallesi'nin hemen dibinde bulunan dağlık alan Ardıçlı Mahallesi'nde 1.2 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

DEPREM HİSSEDİLMEDİ

Meydana gelen küçük ölçekteki deprem vatandaşlar tarafından hissedilmedi ancak merkez üssü olarak dikkat çekici bulundu. Depremin yerin yüzeyinde olduğu öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi