Türkiye'nin en güvenilir illerinden biri olarak kabul edilen Konya'da yer hareketi sürüyor. Dün ilginç bir gün yaşayan Konya'da 6 deprem gerçekleşti. Tuzlukçu ilçesinde kayıtlara geçen ilk depremin ardından Meram ilçesi Kızılören Mahallesi'nde 2 dakika arayla küçük ölçekte 2 deprem kayıtlara geçti.

KONYA'DA NİSAN AYINDA 19 DEPREM

Genellikle küçük ölçekte depremlerin yaşandığı Konya'da zaman zaman orta ölçekte korku salan depremler meydana geliyor. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ilimizi yıkan depremlerin ardından yer hareketliliği artan Konya'da aradan geçen 1 yıllık zaman içinde sarsıntı sayılarında da artış görülüyor. Sadece bu yıl Nisan ayında Konya'da 19. deprem de kayıtlara geçti.

Konya'da Deprem Riski Gözler Önüne Seriliyor: En Az 6 İlçe Tehlike Altında Foto Galeri: Konya'da Deprem Riski Gözler Önüne Seriliyor: En Az 6 İlçe Tehlike Altında

Sıkı Durun! Konya'da Çok Değerli 14 Arazi Yeni Sahiplerini Bekliyor Sıkı Durun! Konya'da Çok Değerli 14 Arazi Yeni Sahiplerini Bekliyor

Konya'da hangi ilçe ne kadar tehlikede? İşte Konya'nın deprem risk bölgeleri Foto Galeri: Konya'da hangi ilçe ne kadar tehlikede? İşte Konya'nın deprem risk bölgeleri

Konya'nın yüzde 47,8'i risk altında Foto Galeri: Konya'nın yüzde 47,8'i risk altında

Konya'da depremler endişelendiriyor: Türkiye'nin en güvenli bölgesi de risk altında Konya'da depremler endişelendiriyor: Türkiye'nin en güvenli bölgesi de risk altında

DEPREM BÖLGESİNE EN YAKIN BÖLGELER ARASINDA

Konya şehir merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta ve asrın felaketi olarak nitelendirilen bölgeye Konya'nın en yakın ilçeleri arasında yer alan Karapınar ve Emirgazi'de dün 2 sarsıntı kayıtlara geçti. Ayrıca Bozkır'da da bir deprem kaydedildiği bildirildi. Yine küçük ölçekteki depremleri hassas kişilerin hissetmiş olabileceği düşünülüyor.

Bozkir Deprem

AFAD'ın son verdiği bilgilere göre Bozkır ilçesi Dereköy Mahallesi'nde yerin 7 kilometre derinliğinde ve 1.5 büyüklüğünde bir deprem kayıtlara geçti.

Emirgazi 19 Deprem

Bunun öncesinde ise Emirgazi ilçesi Gölören Mahallesi sınırları içinde 1.9 büyüklüğünde yerin 8.6 kilometre derinliğinde de bir sarsıntı kaydedildi.

Emirgazi 15 Deprem

Emirgazi ilçesinde kaydedilen ikinci deprem ise ilk depremin çok yakınlarında. 1.5 büyüklüğündeki deprem 5.8 kilometre derinlikte gerçekleşti.