Konya'nın ilk ve tek sebze fidesi üretim tesisi olan Konya Fide, 2019 yılında Meram Belediyesi öncülüğünde Karatay Ziraat Odası ve Konya Sebze Üreticileri Birliği iş birliğinde ve KOP desteğiyle kurulmuştu. Kurulduğu günden bu yana kaliteden fiyata kadar birçok alanda üreticilere fayda sağlayan tesis, bu yıl da satışlar başlar başlamaz yoğun ilgi gördü.

Fideler Dört Noktadan Satılacak

Konya Fide'de 2024 yılı fide satışları Karahüyük Mah. Damlakaya Sokak'ta bulunan 'Sebze Fidesi Üretim Tesisi'nin yanı sıra Harmancık Pazarı Satış Noktası, Karatay Ziraat Odası Satış Noktası ve Saraçoğlu Satış Noktası'ndan da gerçekleştirilecek.

Meram Belediyesi Sebze Fidesi 2

Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir

Başkan Kavuş: "Çiftçilerimizin Yeni Sezonu Hayırlı ve Bereketli Olsun"

Yeni sezonun üreticiye ve Konya tarımına hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Fide'nin şehir için önemli bir kazanım olduğunu ifade etti. Kavuş, tesisin üreticilere sağladığı faydaları şu şekilde sıraladı:

  • Kaliteli ve hastalıktan uzak fide üretimi
  • Daha düşük nakliye maliyeti
  • Uygun fiyat politikası
  • Artan verim

Meram Belediyesi Sebze Fidesi 1

Vatandaşlar Memnun

Konya Fide'den fide alan vatandaşlar da tesisin hizmetlerinden ve ürünlerin kalitesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Uzun yıllardır burayı tercih eden vatandaşlar, ürünlerin kalitesinin ve veriminin çok güzel olduğunu söylerken, ilk defa tesisten fide alan vatandaşlar ise aldıkları tavsiyeler doğrultusunda burayı tercih ettiklerini ve ürünlerden memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Meram Belediyesi Sebze Fidesi 3

Konya Fide'ye Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Konya Fide'ye ait iletişim bilgileri ve satış noktalarına ilişkin detaylı bilgi için https://www.konyafide.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.