Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde meydana gelen acı olayı duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü mensupları, askerlerimize yönelik silahlı saldırı düzenledi. Saldırı sonucunda 5 kahraman askerimiz şehit oldu.

Şehitlerimizden Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş (27), Uzman Çavuş Kemal Özek (26), Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir (30), Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ isimleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

SİVAS

Şehitlerden Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale'nin cenazesinin Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde toprağa verileceği belirtildi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır'ın Hani ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ'ın cenazesi ise Hani ilçesinde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

DENİZLİ

Şehit Kemal Özek'in ailesine verilen acı haber sonrası Denizli'de büyük bir üzüntü yaşanırken, Özek ailesinin daha önce de askerlik görevi sırasında aynı ismi taşıyan bir akrabalarını uçak kazasında kaybettiği öğrenildi.

ELAZIĞ

Şehit Fatih Uğur Altınbaş'ın cenazesinin ise 2012 yılında görev sırasında şehit olan babasının yanına defnedileceği belirtildi.

GAZİANTEP

Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir'in ailesine verilen acı haberle Gaziantep'in Gaziler Mahallesi'nde yas tutuldu. Bekar olan Uğur Özdemir'in cenazesi bugün düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

Editör: Haber Merkezi