SON DAKİKA HABERİ: Adana'da sabahın erken saatlerinde, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik çeşitli iddialarla gerçekleştirilen operasyon, şehirde şok etkisi yarattı. İhale sürecine ilişkin fesat karıştırma ve rüşvet iddialarıyla ilgili yapılan bu operasyonda, belediye binası ve başkanlık binasında aramalar gerçekleştirildi.

Almanya AB Üyesi Olmayan Ülkelerden 400 Bin İşçi Alacak: Yeni Fırsat Kartı Uygulaması Almanya AB Üyesi Olmayan Ülkelerden 400 Bin İşçi Alacak: Yeni Fırsat Kartı Uygulaması

Yapılan operasyon kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanı Mürüvet Sızlı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Ekipler, belediye ve başkanlık binalarında detaylı aramalar gerçekleştirerek belge ve dokümanlara el koydu.

Yetkililer, operasyonun ihale süreçlerine yönelik şaibelerin araştırılması ve gerekli delillerin toplanması amacıyla düzenlendiğini belirtirken, gözaltına alınan kişilerin sorgulanmak üzere emniyette tutulduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili CHP'li Büyükşehir Belediye yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmezken, operasyonun detaylarıyla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. Kamuoyu, Adana'da belediye ihalelerine yönelik bu iddiaların ortaya çıkardığı operasyonun sonuçlarını merakla bekliyor.