Aile Destek Programı, dar gelirli ailelerin maddi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Aile Destek Programı kapsamında aylık 1.250 TL'ye kadar yardım veriyor. Bu program, dar gelirli ailelerin maddi ihtiyaçlarını karşılamayı, aile bütçelerini rahatlatmayı ve yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefliyor.

paraa

Hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre farklı yardım tutarları sunuluyor

Aile Destek Programı kapsamında yardımlar, hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirleniyor. Buna göre;

  • Hane içinde kişi başına düşen gelir tutarı 450 TL ve altında olan ailelere aylık 1.250 TL destek sağlanıyor.
  • Kişi başına düşen gelir tutarı 450 TL'nin üzerinde olup 911,15 TL ve altında olan ailelere aylık 1.100 TL ödeme yapılıyor.
  • Gelir tutarı 911,15 TL'nin üzerinde olup 1.372,30 TL ve altında olan aileler, aylık 950 TL'lik destek alıyor.
  • Gelir tutarı 1.372,30 TL'nin üzerinde olup 3.800,78 TL'den az olan ailelere ise aylık 850 TL yardım sağlanıyor.

Başvurular e-Devlet Kapısı veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabiliyor

Aile Destek Programı'ndan yararlanmak isteyen aileler, başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden veya ikametgâh adreslerinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapması gerekiyor. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda hak sahibi olan aileler, Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (BSYBS) üzerinden belirlenmektedir. Hak sahiplerinin ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

para-par-paa

Kasım ve Aralık ayı ödemeleri, her yılın 15'inde hesaplara yatırılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu yardımın dar gelirli ailelerin maddi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verildiğini açıklamıştır. Bakan Göktaş, “Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerimize destek oluyoruz. Bu program sayesinde ailelerimizin alım gücü artacak, yaşam kalitesi yükselecek” dedi.

Ehliyette Yeni Dönem: Direksiyon Sınavı Değişiyor! Detaylar ve Beklentiler Ehliyette Yeni Dönem: Direksiyon Sınavı Değişiyor! Detaylar ve Beklentiler

Kasım ve Aralık ayı ödemeleri 15'inde yapılacak

Bu haber metninde, Aile Destek Programı'nın amacı, yardım tutarları, başvuru ve ödeme süreci gibi temel bilgilere yer verilmiştir. Ayrıca, programın önemine ilişkin değerlendirmelere de yer verilmiştir.

Editör: Haber Merkezi