"Her konuyu ince eliyor sık dokuyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir ziyareti dönüşü uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yerel seçimlere ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

"Cumhur İttifakı olarak tüm seçimlerde olduğu gibi yaklaşan yerel seçimde de iddialıyız. Çalışmalarımızı bu iddiamız nispetinde çok titiz bir biçimde yapıyor, adaylarla ilgili süreçte her konuyu ince eliyor sık dokuyoruz. Partimiz gerekli hazırlıkları ve analizleri yaptı. Zaten bildiğiniz gibi AK Parti olarak bizim seçim hazırlıklarımız bir önceki seçimin tamamlanmasıyla birlikte başlar."

"Kamuoyu yoklamaları yaptık, yapıyoruz"

Erdoğan, özellikle büyükşehirler başta olmak üzere her ilde kamuoyu yoklamaları yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

Konya'nın yakından tanıdığı o isim görevden alındı Konya'nın yakından tanıdığı o isim görevden alındı

"Sonuçları analiz edip milletimizin gönlündekini anlamaya, şehirlerimize en faydalı olacak adayları belirlemeye gayret gösteriyoruz. Bir defa 1 Aralık belediye başkan adayı olmak isteyen ve görevden bu nedenle ayrılması gereken memurların istifaları için son tarih. Memurların durumunu da görelim. Onların durumu da netleştikten sonra Aralık ayının ortalarına doğru artık adaylarımızı peyderpey açıklamaya inşallah başlarız."

Erdoğan'ın bu açıklaması, yerel seçimlere ilişkin aday belirleme sürecinin devam ettiğini ve aday açıklanma tarihinin yaklaştığını gösteriyor.

Editör: Haber Merkezi