Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, yerel seçimlere yönelik kulis haberlerini köşesine taşıdı. Küçük'ün yazısında, eski AK Partili Enver Yılmaz'ın İYİ Parti'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı kesinleşti.

Küçük, yazısında, "Enver Yılmaz AK Parti'de siyasete başlayan isimlerdendi. Milletvekilliği yaptı. 2014'te Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. Ordu'yu Ordu yapan isimlerdendir. 2016-17'de gördüğüm Ordu'yu tanıyamamıştım. Avrupa kentlerinden biri gibi oldu.

Önemli hizmetler yaptı. Zaten bunu millet de kabul ediyor. AK Parti içinde anlaşmazlık yaşayan Enver Bey zamanla partiden koptu. Kendisinin İyi Parti'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağını öğrendim.

Dün kendisi bana mesaj attı. İddiayı doğruladı. İyi Parti'den aday olacak. Keşke ötekileştirilmeyip AK Parti'de kalsaydı. Yolu açık olsun... Bu kesin bilgiydi." ifadelerini kullandı.

Ersoy Kültür Bakanlığı'ndan ayrılıyor

Küçük, yazısında, AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı için Mehmet Nuri Ersoy'u düşündüğünü, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da Menderes Türel'i kaydırmayı planladığını iddia etti.

Küçük, yazısında, "İddia ise AK Parti Antalya Büyükşehir'le alakalı. Orası için güçlü isim Hakan Tütüncü. Ancak bir duyumum var. AK Parti'nin Antalya Büyükşehir adaylığı için Mehmet Nuri Ersoy'u düşündüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da Menderes Türel'i kaydırmayı planladıklarını duydum. Elbette bu bir iddia." ifadelerini kullandı.