Akaryakıt sektöründe beklenen gelişme gerçekleşiyor! Dün gece motorin fiyatlarına yapılan indirimin ardından, yeni bir müjde daha geldi. Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre, gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına 87 kuruşluk bir indirim daha yapılacak. Bu indirim, araç sahiplerini sevindirecek nitelikte.

Dün gece 1 lira 34 kuruşluk indirimle düşen motorin fiyatları, bu gece yarısından sonra bir kez daha düşüşe geçecek. Ancak, benzin fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya gibi büyük şehirlerde litre başına motorin fiyatlarındaki düşüş, farklılık gösterecek. Örneğin, Konya'da motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak 35,76 TL'ye, İstanbul'da 35,43 TL'ye, Ankara'da 36,05 TL'ye, İzmir'de ise 36,26 TL'ye gerileyecek.

brent-petrol-dususu

Brent Petrol fiyatlarındaki düşüş sürüyor.

Ancak, belirtilen fiyatlar iller, ilçeler ve bayiler arasında değişkenlik gösterebilir. Bu indirimle birlikte, araç sahiplerinin yakıt masraflarında ciddi bir düşüş bekleniyor.

Akaryakıt fiyatlarındaki bu güncelleme, tüketicilerin dikkatini çekerken, fiyat değişimlerinin zaman zaman farklı bölgelerde değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır.

Araç sahipleri, yakıt masraflarında meydana gelen bu indirimden yararlanmak için, fiyatların güncellendiği saatlerde ilgili bayilere veya güvenilir kaynaklara başvurarak en güncel fiyat bilgisini alabilirler.