Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında bugün toplanan Alanya Belediye Encümeni, 3 Ağustos akşamı Alanya İskelesi'nde meydana gelen kavga olayı ile ilgili teknelerle ilgili kararlarını duyurdu. Toplantıda, olaya karıştığı tespit edilen teknelerle ilgili önemli adımlar atıldı.

İzmir'de Miraç Bulat Şaka Kurbanı Oldu İzmir'de Miraç Bulat Şaka Kurbanı Oldu

Belediye Encümeni tarafından yapılan açıklamada, konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Olaya karıştığı tespit edilen ve belediye ruhsatı ile işyeri açma ruhsatına sahip olan "Macellan" adlı tekne için encümen kararıyla belgeler süresiz olarak iptal edilmiştir. Diğer bir tekne olan "Larsense" adlı gemi için ise turizm işletme belgesi ile faaliyet gösterdiği belirlenmiş olup, ilgili bakanlık ile iletişime geçilerek belgelerinin iptali yönünde sürecin takibi başlatılmıştır. Her iki tekne de daha önce Kaymakamlık makamının onayı ile belediye zabıtası tarafından mühürlenmiş ve 30 gün süreyle ticari faaliyetten men edilmiştir.

Açıklamada ayrıca, "Macellan" adlı teknenin Belediye işyeri açma ruhsatı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen turizm işletme belgesine sahip olduğu belirtilirken, "Larsense" adlı teknenin ise Kültür ve Turizm Bakanlığı işletme ruhsatına sahip olduğu vurgulandı.

Bazı basın yayın organlarında mühürlenen teknelerin kaçak ve ruhsatsız şekilde çalıştığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığına dikkat çekilen açıklama, kamuoyuna saygıyla duyuruldu.

Alanya Belediye Encümeni'nin aldığı kararlar, Alanya İskelesi'ndeki kavga olayıyla ilgili hukuki süreçleri de beraberinde getirirken, ilerleyen günlerde daha fazla gelişme bekleniyor.