Antalya'nın Alanya ilçesinde, sokak ortasında cinsel ilişkiye giren 2 kişinin görüntüleri sosyal medyada büyük bir infiale neden oldu. Videoda, yoldan geçen araçlara ve insanlara aldırış etmeden cinsel ilişkiye giren kişilerin anları yer aldı. Görüntüler kısa sürede binlerce kişiye ulaşarak Alanya'nın imajını olumsuz yönde etkiledi.

Görüntülere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 2 kişiden biri tutuklandı. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, videonun 1,5 ay önce çekildiği tespit edildi ve "Şüpheli şahısların kimlik bilgileri tespit edilmiş ve emniyet ekiplerimizce yakalanmışlardır. Şüphelilerden E.E. tutuklanmış, C.S. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır" ifadesi kullanıldı.

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkezer, yaşanan olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bölgede polis ve zabıta devriyelerinin bulunduğunu belirterek, cinsel ilişki olayının 2 ay önce yaşandığını ve yeni kamuoyuna yansıdığını söyledi. Ürkezer, kavga olayıyla ilgili gözaltı işlemi yapıldığını, her iki tarafın da şikayetçi olmadığını ancak Savcılığın mevcutlu talepte bulunduğunu ifade etti.

Alanya'da yaşanan bu olay, kamuoyunu derinden etkilerken, soruşturmanın devam ettiği ve ilerleyen günlerde yeni gelişmelerin beklendiği belirtildi. Olayın ortaya çıkmasının ardından şehirdeki yetkililerin ve vatandaşların dikkatle takip ettiği bir konu haline geldiği gözlemleniyor.

Editör: Haber Merkezi