Altın fiyatları son zamanlarda dur durak bilmiyor. Gram altın 2 bin 34 liradan alıcı bulurken, yükselişin sürmesi bekleniyor. Özellikle yıl bitmeden altının gram fiyatının 3 bin lirayı göreceği konuşuluyor.

22 Ayar 1 Gram Altın Yasaklanıyor mu?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 22 ayar 1 gram altının yasaklanacağı iddiasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Memiş, 2023 yılında 0,25 ve 0,50 gram 22 ayar altınların üretiminin yasaklandığını hatırlatarak, 22 ayar 1 gram altının üretiminin de yasaklanacağı iddiasını gündeme getirdi.

Konya Altin Fiyatlari

Memiş: Bu Kararlar Yanlış

Memiş, yasakla ilgili şunları kaydetti:

22 ayar 1 gramı kim alıyor? Parası 24 ayar grama ya da çeyrek altına yetmeyenler. Yasaklar ile ne denmek isteniyor? Alma kardeşim, alma. Söylenecek ve yazılacak çok şey var. Bunları ben karar vericilere bizzat anlatacağım. Bu kararlar ve düzenlemeler YANLIŞ. Ülke ekonomisine destek değil, köstek oluyor.

Altın Fiyatları Hakkında Analistler Ne Diyor?

Analistler, altın fiyatlarındaki yükselişin ons fiyatındaki artış ve dolar kurundaki yükselişe bağlı olduğunu belirtiyor. Analistler, yıl sonuna kadar altının gram fiyatının 3 bin lirayı görebileceğini öngörüyor.