Konya'da Yıldırım Düşen Evde Yangın Çıktı! Konya'da Yıldırım Düşen Evde Yangın Çıktı!

Musa G., 2019 yılında Konya'da bulunan tarihi Bedesten'deki Sarraflar Çarşısında "ucuz altın satış günü" kampanyası düzenleyerek vatandaşlardan ve kuyumculardan yaklaşık 20 kilo altın aldı. İstanbul'daki altın toptancılarından da yüklü miktarda ödünç altın alan Musa G., daha sonra Konya'ya geldi.

Kampanyayı başlatan ve ikramlarda bulunarak vatandaşların ilgisini çeken Musa G., kampanyayı son gününde bir gün daha uzatarak kardeşinin üzerinden de 300 bin lira kredi çekti. Kampanya sonrası mesai bitiminde iş yerini kapatan Musa G., akşam saat 22.00 sıralarında tekrar iş yerine gelerek altınları ve paraları topladığı iki bavulu alarak iş yerinden ayrıldı.

Güvenlik kameralarında iki bavulla iş yerinden çıktığı belirlenen Musa G.'yi yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, Musa G.'nin İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde saklandığını tespit etti. Yapılan operasyonla Musa G. ve kız arkadaşı Özer Y. gözaltına alındı. Konya'ya getirilen ve ifadesi alındıktan sonra "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla adliyeye sevk edilen Musa G. ve yanında yakalanan kadın tutuklandı.

2021 yılında Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında Musa G.'ya, müştekiler A.R., İ.G., B.M., D.A.E., İ.K., M.Ç., T.G. ve E.E.'ye yönelik "güveni kötüye kullanma" suçundan 8 kez 2 yıl 6 ay ile 8 kez 16 bin 660 lira adli para cezası verildi.

Hakkında verilen 20 yıl hapis cezası kesinleşen Musa G.'nin Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışma sonrası Konya'da olduğu belirlendi. Musa G. teknik ve fiziki takibin ardından polis ekiplerince düzenlenen operasyonla kent merkezinde yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Musa G., tekrar cezaevine teslim edildi.