Gram altın fiyatına dair yapmış olduğu her tahmini gerçekleşen ve vatandaşların önünü görmesini sağlayan ünlü ekonomist Şubat ayı için yeni bir tahminde bulundu.

Altın fiyatlarındaki hareketlenme sürüyor! Alım fırsatı kaçar mı? Altın fiyatlarındaki hareketlenme sürüyor! Alım fırsatı kaçar mı?

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, herkesin beklediği altın tahminlerini paylaştı. Altın fiyatlarında artışın bu yıl da devam ettiğini hatırlatan Memiş, ek olarak beklemekte olduğu yeni rakamı da takipçilerine aktardı.

15 Şubat tarihine dikkat çeken ve bu tarihten sonra hızlı bir yükseliş trendi başlamasını bekletiğini söyleyen İslam Memiş, altının değerinin ilk etapta 1.550 TL olacağını belirtti.

Fakat altın fiyatlarının buralarda sabit kalmayacağını da söyleyen ünlü ekonomist, bu yılın sonuna kadar 2.000 TL'ye varan bir yükseliş öngördüğünü aktardı.

KONYA PİYASALARINDA ALTIN FİYATLARI

Konya piyasalarında gram altın 1135 TL'den satılıyor. Alış fiyatı ise 1125 TL. Çeyrek altın 1905 TL'den satışa sunulurken 1800 TL'den alınıyor.