AK Parti'nin Mansur Yavaş'a yönelik anketi

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Turgut Altınok'a yönelik son anket sonuçları, Cumhur İttifakı'na kötü haber olarak yorumlandı.

Gazeteci ve yazar Deniz Zeyrek, Fox TV'de yayınlanan Çalar Saat programında AK Parti'nin Ankara için yaptırdığı son "memnuniyet anketi"nin sonuçlarını açıkladı.

Yavaş'tan memnuniyet oranı yüzde 64

Zeyrek'in canlı yayında aktardığı bilgilere göre AK Parti'nin Ankara'da yaptırdığı "memnuniyet anketi"nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yönelik memnuniyet yüzdesi %64 çıktı.

Kararsızlar dağıtıldığında Yavaş önde

Anketin Ankara'da 16 bin seçmenle yapıldığını belirten Deniz Zeyrek, anket sonuçlarında Mansur Yavaş'tan memnun olanların oranının yüzde 64, Mansur Yavaş'a oy verir misiniz sorusuna evet yanıtını verenlerin ise yüzde 55 olduğunu söyledi.

AK Parti'nin adayı Altınok geride

Bu sonuçlara göre, kararsızlar dağıtıldığında Mansur Yavaş'ın oy oranı yüzde 55, AK Parti'nin adayı Turgut Altınok'un oy oranı ise yüzde 45 olarak hesaplandı.

Anket sonuçları, Ankara'da Mansur Yavaş'ın oldukça güçlü bir konumda olduğunu ve AK Parti'nin adayı Turgut Altınok'un seçimi kazanma şansının düşük olduğunu gösteriyor.

Bu sonuçlar, 2024 yerel seçimlerinde Ankara'da CHP'nin tekrar kazanması için Mansur Yavaş'ın oldukça avantajlı bir konumda olduğunu gösteriyor.