Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi'nin ortak çalışmasıyla Küçük Aymanas Caddesi'nde yürütülen çalışmalar tamamlandı ve cadde hizmete açıldı. 1.4 kilometre uzunluğundaki cadde, Ahmet Özcan Caddesi ile Alparslan Türkeş Caddesi'ni birbirine bağlıyor.

Konya Aymanas Caddesi 2

Ulaşım Rahatladı, Bisiklet Yolları Eklendi

Sıkı Durun! Konya'da Çok Değerli 14 Arazi Yeni Sahiplerini Bekliyor Sıkı Durun! Konya'da Çok Değerli 14 Arazi Yeni Sahiplerini Bekliyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Küçük Aymanas Caddesi'nin şehrin altyapısını güçlendirmek ve trafik akışını rahatlatmak için önemli bir proje olduğunu vurguladı. Altay, caddede kamulaştırma, altyapı, sıcak asfalt, kaldırım düzenleme ve bisiklet yolu çalışmaları tamamlandığını kaydetti.

Konya Aymanas Caddesi 3

Başkan Altay: "Şehrimize Hayırlı Olsun!"

Başkan Altay, yaptığı açıklamada "Daha önce açtığımız Abdülhamid Han Caddesi, Necmettin Erbakan Caddesi, Alparslan Türkeş Caddesi, Kazakistan ve Karabağ caddelerimizin ardından Küçük Aymanas Cadde'mizi de tamamladık. Meram Belediyemizle birlikte önemli bir kamulaştırma çalışması gerçekleştirdiğimiz caddemizde; altyapı, sıcak asfalt, kaldırım düzenleme ve bisiklet yolu çalışmalarımızı tamamlayarak caddeyi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Ahmet Özcan Caddesi’yle Alparslan Türkeş Caddesi’ni birbirine bağlayan 1.4 kilometre uzunluğundaki Küçük Aymanas Caddemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Konya Aymanas Caddesi 1