Konya'nın Selçuklu ilçesinde yaşanan olayda, Mevlüt T. isimli şahıs, arkadaşı Hasan A.'yı ve mimar Necati Şadi Kılıç'ı av tüfeğiyle öldürdü. Mevlüt T.'nin, cinayeti para ve kıskançlık nedeniyle işlediği ortaya çıktı.

Konya Arızaları BOOM'a Bağladı İşleri Yoluna Koydu Konya Arızaları BOOM'a Bağladı İşleri Yoluna Koydu

Mevlüt T., daha önce verdiği para nedeniyle aralarında husumet bulunan arkadaşı Hasan A.'yı evinde vurarak yaraladı. Ardından mimar Necati Şadi Kılıç'ın ofisine giderek onu da aynı tüfekle vurarak öldürdü.

Zanlı Mevlüt T., emniyetteki sorgusunda, kız arkadaşıyla bir iş kurmak için çektikleri krediden sonra işlerin kötü gitmesiyle kıskançlık duygularının arttığını belirtti. Paranın yanı sıra, kız arkadaşının Hasan A. ile ilişkisi olduğunu öğrenince cinayet planını yaptığını itiraf etti.

Olay anı, güvenlik kameralarına yansıdı ve zanlının geliş ve gidiş anları net bir şekilde kaydedildi. Zanlının, eğer yakalanmasaydı kız arkadaşını da vuracağı öne sürüldü.

Mevlüt T., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Basın mensuplarının pişman mısın sorusuna "Sırası gelen gider, kimse dolandırıcılık yapmayacak" şeklinde cevap verdi.