Konya'da tarihte görülmemiş olaylar yaşanıyor. 11 ilde yıkıma sebep olan yüz binlerce kişinin göç etmesine yol açan deprem sonrası güvenli olarak gösterilen Konya'ya yerleşmek isteyen vatandaşlar kiralık evleri tüketti.

KİRA YARDIMLARINI DUYAN FİYATI ARTIRDI

Hükümetin deprem bölgesinde yaşayanları mağdur etmemek üzere açıkladığı kira yardımları bazı kişilerin fiyatları fahiş şekilde artırmasına yola açtı. Devlet kurumları yaptıkları araştırmalarda fahiş fiyat artışı yapan kişiler hakkında yasal işlem başlattı.

konya-toki-kiralik-konut

TOKİ İMAL ETTİ DE FIRSATA DÖNÜŞTÜ

Konya'da yayınlanan bazı ilanlarda yazılan cümleler ise acı bir gerçeği de ortaya koydu. Özel müteahhit şirketlerinin evlerinin yıkılması, TOKİ evlerinde hasar görülmemesi kuruma olan güveni artırmıştı.

Bazı kullanıcılar ilanlarında mülkünün imalatını TOKİ'nin yaptığını söyleyerek avantaj elde etmek istiyor.

Ardıçlı TOKİ 2-3-4-5-6. etaplar ne zaman teslim edilecek? Ardıçlı TOKİ 2-3-4-5-6. etaplar ne zaman teslim edilecek?

KİRALIK EV KALMADI

ÖZellikle kent merkezinde neredeyse kiralık ev kalmadı. Konut stoğunun fazlaca olduğu bilinen Konya'da bazı ilan sitelerinde binlerle ifade edilen ilan adedi 200'ün altında seyrediyor. Ayrıca aile için oturulacak konutların fiyatları da 6 bin lira taban fiyatı görmuş durumda.

KİRALIK ODALAR DA UÇTU

Konya'da daha önceki zamanlarda 300 ila 600 lira arasında verilen kiralık odaların fiyatları da 2 bin liraya kadar yükseldi.

Konya'da ekmek ve pide fırınlarına hijyen denetimi Konya'da ekmek ve pide fırınlarına hijyen denetimi

TOKİ KONUTLARI RAHATLATACAK

Ardıçlı TOKİ Mahallesi'nde 3 bine yakın konut teslim tarihi için gün sayıyor. Geçtiğimiz hafta konutların 1-15 Nisan tarihleri arasında teslim edileceği bildirilmişti. Bu sağlandığı takdirde Konya'da kiralık daire sayısının artması bekleniyor.