Enflasyonla Mücadele

Avdagiç, enflasyonla mücadelede sıkılaşma politikalarının önemini vurguladı. Enflasyonu düşürmek için "hiç kimsenin konfor alanına girilmeden" yapılabilecek bir şey olmadığını belirten Avdagiç, "Enflasyonu düşürmenin belli kuralları var. Bu kurallara uymamız lazım" dedi.

İstanbul Park İhalesi

2 Nisan'da başlayacak İstanbul Park ihalesi hakkında da konuşan Avdagiç, "Formula 1'i yapmak için önce Formula 1'in sahibiyle masaya oturup onlardan bir iyi niyet mektubu almanız lazım" dedi. Avdagiç, "Poz vererek bu işler olmuyor" ifadesini kullandı.

İş Kanunu

Avdagiç, iş kanununun işverenler açısından çok katı olduğunu ve bu katılığın Türk iş dünyasının rekabetçiliğini engellediğini savundu. Avdagiç, "İstihdam üzerindeki yüklerde çok aşamalı bir konu var. Kıdem tazminatı var, işsizlik sigortamız var, iş güvencesi var. Bu 5 mekanizmanın uygulandığı tek ülkeyiz" dedi.

Eximbank Kredileri

Avdagiç, Eximbank'ın ihracatçılara verdiği desteğin önemini vurguladı ve Eximbank kredilerinin 40-45 milyar dolar seviyelerine yükseltilmesi gerektiğini savundu.

Kırmızı Et Fiyatları

Avdagiç, kırmızı et fiyatlarındaki son artışları rasyonel bulmadığını ve fiyatların daha makul bir noktaya gelmesi gerektiğini söyledi.