Uğur İbrahim Altay: "Depremler Sonrasında Bir Yıl"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat depremlerinin birinci yılında yaptığı açıklamada, felaketin ardından devlet-millet birlikteliğinin öne çıktığını belirtti.

Konya Hatay Deprem Calismalari 4

Konya, Hatay'ın Yeniden İnşası İçin Seferberlik İlan Etti

Altay, açıklamasında Konya olarak depremden etkilenen Hatay'ın yeniden ayağa kaldırılması için adeta seferberlik ilan ettiklerini ifade etti. Belediye başkanı, devletin çabalarını da vurgulayarak, 300 bin konutun yapımına yönelik büyük çaba içinde olunduğunu dile getirdi.

Konya Hatay Deprem Calismalari 3

Altay: Belediye Başkanlarının Önceliği Şehirleri Dirençli Hale Getirmek

Altay, deprem sonrası süreçte tüm belediye başkanlarının önceliğinin şehirleri dirençli hale getirmek olduğunu belirtti. Ayrıca, deprem konusunda vatandaşların hassasiyet göstermelerinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Konya Hatay Deprem Calismalari 2

Hatay'ın Yeniden İnşası: Altay'ın Açıklamaları

Başkan Altay, Konya olarak Hatay'a yapılan yardımları anlatarak, arama-kurtarma, barınma imkânları ve altyapı çalışmalarına verdikleri destekleri sıraladı. Ayrıca, Hatay'ı ziyaret ederek gönül köprüleri kurduklarını ifade etti.

Konya Hatay Deprem Calismalari 1

Altay'ın Temennisi: "Ülkemizi Bir Daha Böyle Ağır İmtihanlarla Sınamasın"

Açıklamasını noktalarken, Başkan Altay, tüm vatandaşlara deprem konusunda hassasiyet gösterme çağrısında bulunarak, ülkemizin bir daha benzer felaketlerle sınamaması temennisinde bulundu. 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenleri rahmetle anarak, mekânlarının cennet, makamlarının ali olmasını diledi.

Editör: Haber Merkezi