Olay, pazartesi günü gece saatlerinde Karahüyük Mahallesi Seymen Sokak'taki bir müstakil evde meydana geldi. 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayan Ali E., birlikte yaşadığı Ayşenur Böcü'yü yaralı bulduğunu belirtip, yardım istedi. Tabancayla boynundan vurulduğu belirlenen Ayşenur Böcü, sağlık ekibinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Otopsi işlemleri sonrası Böcü'nün cenazesi, aynı gün İsmil Mahalle Mezarlığı'nda defnedildi.

YARALI BULDUK DEDİLER

Polis, şüpheli olarak ihbarı yapan Ali E. ile daha önce dini nikah kıydığı Elif E.'yi gözaltına aldı. İfadelerinde suçlamaları reddeden ve Böcü'yü yaralı halde bulduklarını öne süren şüpheliler, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

2 YIL ÖNCE ALİ E.'NİN KIZINI VURMUŞTU

Ayşenur Böcü, 30 Ekim 2021'de sevgilisi Ali E.'nin kızı M.E.'yi bir kafede tabanca ile yaralayıp, kaçmıştı. M.E.'nin annesi R.H.'nin şikayeti sonrası 36 suçtan kaydı bulunan Ali E. ile 15 suçtan kaydı olan Ayşenur Böcü, gözaltına alınmış ve Böcü, saldırının azmettiricisi olarak M.E.'nin babası Ali E.'yi göstermişti.

Ali E. ifadesinde, "Boşandığım eşime gözdağı vermek için yaptırdım" demişti. Soruşturma sürecinde Ali E. ile kendisine yardım eden H.Ç. tutuklanmış, Ayşenur Böcü ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Dava sürecinde ise tutuklu 2 sanık, tahliye edilmişti. Konya 16'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sürüyor.