Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2023 yılında merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere toplamda 4501 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımların 3622'si Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 879'u ise Destek Personeli (Bakım-Onarım) pozisyonlarına yönelik olacak.

Başvurular, 28 Ağustos 2023 tarihinde başlayıp 6 Eylül 2023 tarihine kadar sürecek. Başvuruların elektronik ortamda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın resmi Kariyer Kapısı internet sitesi (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılması gerekmektedir.

Başvuru Şartları:

Adayların başvuruda bulunabilmesi için belirli genel ve özel şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, KPSS puanının asgari 50 (elli) olması, ilgili pozisyon için gereken nitelikleri taşımak, kamu kurumlarında ihraç edilmemiş olmak gibi kriterler bulunmaktadır.

Alım Yapılacak Pozisyonlar ve Sayıları:

  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 3622 kişi
  • Destek Personeli (Elektrik Tesisatçısı): Belirtilmemiş
  • Destek Personeli (Sıhhi Tesisatçı): Belirtilmemiş
  • Destek Personeli (İklimlendirme Personeli): Belirtilmemiş
  • Destek Personeli (Havuz Suyu Operatörü): Belirtilmemiş

Adayların, başvurularını tam ve eksiksiz bir şekilde yapmaları gerektiği vurgulanırken, yerleştirmeye esas belgelerin doğru ve güvenilir olması gerekmektedir. Yanlış veya sahte belge ibraz eden adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve haklarında yasal işlem yapılacaktır.

41 Bin Lira Maaşla İşe Başlayacaklar! 2450 Personel Alınacak 41 Bin Lira Maaşla İşe Başlayacaklar! 2450 Personel Alınacak

Başvuruların Başlangıç ve Bitiş Tarihi Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2023 yılında gerçekleştireceği sözleşmeli personel alımı için başvuru tarihlerini açıkladı. Başvurular, 04 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 18 Eylül 2023 tarihine kadar devam edecek. Adayların bu tarihler arasında başvurularını elektronik ortamda yapmaları gerekmektedir.