Konya Şehir Hastanesi Önündeki Köprülü Kavşak İnşaatı Yüzde 40 Aşamasında

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Şehir Hastanesi önünde yaşanan trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla yapılan Kanal Caddesi Köprülü Kavşak projesinin inşaatında incelemelerde bulundu. 266 milyon lira maliyetle yürütülen projenin yüzde 40 aşamasına gelindiğini açıklayan Başkan Altay, bahar ayına kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

baskan-altay-koprulu-kavsak-incelemesi-4

İki Kavşakta Trafik Rahatlayacak

Şehir Hastanesi'nin yapılmasıyla birlikte bölgede artan trafik yoğunluğunu çözmek amacıyla Kanal Caddesi üzerinde inşa edilen köprülü kavşak projesi, bölge trafiğine büyük bir rahatlama getirecek. İnşaatın tamamlanmasıyla, Kanal Caddesi'nden şehre doğru giden araçların trafik ışığına takılmadan ilerlemeleri sağlanacak.

baskan-altay-koprulu-kavsak-incelemesi-2

Şehir Hastanesi Tramvay Hattının İşi Kolaylaşacak

Ayrıca, bu projenin bir parçası olarak Şehir Hastanesi girişinde yapılan yaya üst geçidi ve trafik ışıklarının kaldırılmasıyla Karaman Yolu istikametine kesintisiz bir trafik akışı oluşturulacak. Bu girişim, toplu taşıma sistemlerinin geliştirilmesine olanak sağlayarak Şehir Hastanesi'ne raylı sistemle ulaşımı kolaylaştıracak.

baskan-altay-koprulu-kavsak-incelemesi-1

Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin trafik sorunlarını çözmek için projelere devam edeceğini ve şehre hayırlı olacaklarını belirtti. Aynı dönemde Konya'da inşa edilen diğer köprülü kavşak projeleri de trafiği rahatlatmaya yönelik önemli adımlar olarak devam ediyor.