15 Ağustos Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere, benzin ve motorin grubunda yeni bir fiyat artışı bekleniyor. Akaryakıt sektörü kaynaklarına göre, bu artışlar döviz kurlarındaki dalgalanma ve Brent petrol fiyatlarındaki hareketlilikten kaynaklanıyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanan ÖTV tutarı değişiklikleri de akaryakıt fiyatlarına yeniden hareket getirmişti.

Geçtiğimiz Cuma günü, 11 Ağustos'tan itibaren motorin grubuna 1,80 TL'lik bir zam gelmişti. Şimdi ise gözler, benzin fiyatlarına çevrildi. Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere, benzin fiyatlarında 1,30 ila 1,55 TL arasında bir zam bekleniyor. Bu zam gerçekleşirse, benzinin litresi 37,60 lira seviyesine ulaşacak.

Güncel fiyatlar doğrultusunda, Konya'da motorin litre fiyatı 39,42 liradan satılırken, benzinin litresi ise 37,17 liradan satılıyor.

Döviz kurlarındaki dalgalanmanın ve Brent petrol fiyatlarındaki değişimlerin akaryakıt fiyatlarını nasıl etkilediği yakından takip edilmeye devam ediyor. Sürücüler, günlük yaşamlarını etkileyen bu fiyat değişikliklerine karşı dikkatli bir şekilde yönetim sağlamaya çalışıyor.

Editör: Haber Merkezi