Karatay Belediyesi, şehrin yeşil dokusunu güçlendirmek ve halkın dinlenme alanlarını artırmak amacıyla başlattığı Ahmet Çalık Parkı projesinde önemli bir aşamaya daha ulaştı. 2022 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık'ın ismiyle anılan park, 4. etabıyla vatandaşların hizmetine sunuldu.

Konya Deprem Bölgesini Geride Bıraktı: 3 Ayda 40 Bin Kişiye Ev Müjdesi! Konya Deprem Bölgesini Geride Bıraktı: 3 Ayda 40 Bin Kişiye Ev Müjdesi!

Konya'nın En Büyük Yeşil Kuşağı Olacak

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, parkın tamamlanan bölümlerini ziyaret ederek çalışmaları inceledi ve parkta vakit geçiren vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kılca, yaptığı açıklamada, Ahmet Çalık Parkı'nın 5 etaptan oluşacağını ve 4. etabın tamamlanmasıyla birlikte toplamda 50 bin metrekarelik bir alana sahip olacağını belirtti. Parkın, Fetih Caddesi’nden Yeniceler Caddesi’ne kadar uzanan Konya'nın en büyük yeşil alanlarından biri olacağının altını çizdi.

Karatay Ahmet Calik Parki 2

Hizmetler Karatay'ı Güzelleştiriyor

Başkan Kılca, Karatay Belediyesi olarak mahallelerde ve sokaklarda hizmet üretmeye devam ettiklerini vurguladı. Parkların yanı sıra sağlık tesisleri, okullar ve kentsel dönüşüm çalışmalarının da titizlikle yürütüldüğünü belirten Kılca, Ahmet Çalık Parkı'nın da bu hizmetlerden biri olduğunu söyledi. Parkta bulunan Kafe Karatay şubesinin de vatandaşlara keyifli vakit geçirme imkanı sunacağını ifade etti.

Karatay Ahmet Calik Parki 1

Park, Şehre Uzun Yıllar Hizmet Edecek

Ahmet Çalık Parkı'nın tamamlanmasıyla birlikte şehrin yeşil dokusunun ve dinlenme alanlarının önemli bir artış göstereceğini belirten yetkililer, parkın uzun yıllar şehre hizmet edeceğine inanıyor.

Parkın 5. ve son etabının tamamlanmasıyla birlikte, Konya'nın nefes alabileceği, yeşil bir vaha kazanacağı ifade ediliyor.