Konya'nın Beyşehir ilçesinde, 30 Ağustos tarihinde minibüs ile motosiklet arasında yaşanan çarpışma sonucu ağır yaralanan Muhammed Gün (38), 5 gün süren yoğun müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde çalışan Gün'ün cenazesi, ilçeye bağlı Karaali Mahallesi'nde defnedileceği bildirildi.

Kaza, yabancı uyruklu A.H. tarafından yönetilen 42 MA 8745 plakalı minibüs ile Muhammed Gün'ün kullandığı 42 BFE 51 plakalı motosiklet arasında meydana geldi. Kazanın ardından Muhammed Gün, Beyşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı, ancak durumu ağırdı. Hastanede yapılan tıbbi müdahalelere rağmen Gün'ün hayatı kurtarılamadı.

Kaza sonrasında olay yerinden kaçan minibüs sürücüsü A.H. ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Soruşturma devam ederken, kazada hayatını kaybeden Muhammed Gün'ün ailesi ve yakınları büyük bir üzüntü içerisinde. Beyşehir'de meydana gelen bu acı olay, trafik kurallarının önemini bir kez daha hatırlatırken, kazaya karışan sürücülerin cezai sorumluluklarıyla ilgili işlemler devam etmektedir.