Karatay Belediyesi kazandırdığı projelerle ilçenin prestijine katkı sunuyor. Bu kapsamda İsmil’in sosyal ve ekonomik hayatına katkı sağlaması amacıyla çalışmalarına başlanan 30 iş yerinden oluşan İsmil Çarşı ve Ekmek Fırınının açılışı gerçekleştirildi.

İsmil Çarşının 2 bin 50 metrekare inşaat alanında 33 milyona, Ekmek Fırının ise 267 metrekare inşaat alanında 2 milyon 400 bine mal olduğunu ifade eden Başkan Hasan Kılca; 30 bağımsız iş yerinden oluşan İsmil Çarşı’nın ve Ekmek Fırının yöre esnafına ve mahallenin dönüşümüne katkı sağlayacağını kaydetti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Hasan Kılca, İsmil Çarşı ile Ekmek Fırını ile birlikte esnafın daha güzel ve modern iş yerlerinde bölge halkına hizmet vereceğini ifade ederek; esnafa hayırlı iş ve bol kazanç temennisinde bulundu. 

Hasan Kılca; “Göreve geldiğimiz günden bu güne aynı heyecan ve motivasyonla hizmet halkalarımıza bir yenisini ekliyor ve Karatay’ı yarınların yükselen yıldızı yapma hedefine emin adımlarla yürüyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ekiplerimiz İsmil’den hiç çıkmadı. Karatay Belediyesi olarak İsmil’de parke çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu yıl ki yapacağımız parke çalışmaları ile birlikte yıl sonuna kadar 450 bin metrekare parkeyi İsmil merkezimize inşa etmiş olacağız. Yine İsmil’imizin bağlantı yolları ve çevre yolu hizmet süremiz içerisinde yapıldı. Ana arterler asfalt olarak tamamlandı. Ovakavağı’nda 9 kilometrelik bir yolu sıcak asfalt olarak tamamladık. Yine Hayıroğlu ve Sakyatan’a kadar yollar yaptık. İsmil’imize Büyükşehir belediyemizle, meclis üyelerimizle birlikte yatırım üstüne yatırım kazandırmaya devam ediyoruz. Bizim için Karatay’ın uzak yakın mahalle ayrımı diye bir şey yok. Her mahalleye aynı yatırımı aynı hizmeti götürmeye devam ediyoruz” dedi. 

konya-ismil-carsisi

Gelişen ve büyüyen bir Karatay’a katkı sunmak için çalıştıklarını kaydeden Hasan Kılca, şöyle devam etti; “Karatay Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan ve bugün açılışını yaptığımız İsmil Çarşı’mız 2 bin 50 metrekare inşaat alanına sahip olup 30 bağımsız iş yerinden oluşuyor. Güncel toplam maliyeti 33 Milyon liradır. Açılışını yaptığımız diğer bir hizmetimiz ise İsmil Ekmek Fırını. İçerisinde; fırın, fermantasyon, hamur hazırlama, ofis ve mutfaktan oluşan tesis 267 metrekare inşaat alanına sahiptir. Açık otoparkı ile birlikte ekmek fırınımızın bugünkü yatırım değeri 2 Milyon 400 Bin liradır. Her iki yatırımın değeri toplamda 35 milyonu geçiyor. Karatay Termal Tatil Köyümüz ile de bölgemizde büyük bir canlılık kattık. Termal Tatil Köyümüzle ve bugün açılışını yaptığımız İsmil Çarşı ve İsmil Ekmek Fırını ile birlikte yatırımlarının toplam maliyet bedeli 1 Milyarı aştı. Tüm bu yatırımları ilçemize kazandırırken başta Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Milletvekillerimizden, Genel Başkan Yardımcılarımızdan, Teşkilatlarımızdan ve halkımızdan büyük destek alıyoruz. Allah’a şükrediyorum bizlere bu güzel millete hizmet etme şansı verdiği için. Bizler gücümüzü hemşehrilerimizden ve onların sevgisinden alıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle İsmil Çarşı ve İsmil Ekmek Fırını esnafımıza, bölge halkımıza ve tüm Karataylı hemşerilerimize hayırlı olsun. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daimi kılsın.”